Baśniowy świat Pana Kleksa

Jeśli chcesz poznać tajniki tworzenia posiłków z jadalnych farb i tabletek na porost włosów, to dobrze trafiłeś. To właśnie “Akademia Pana Kleksa” posiada przepisy, o których nikomu wcześniej się nie śniło. Jeśli to cię nie przekonuje, to może okoliczne bajki i odwiedzający książkę bohaterowie będą bardziej atrakcyjni? A może chciałbyś się dowiedzieć, dlaczego szpak Mateusz w ogóle umie mówić?

Dyscyplina ponad wszystko

W Akademii Pana Kleksa dostępnej w www.taniaksiazka.pl liczy się przede wszystkim radość z życia w grupie chłopców, którzy są z nami cały czas. Radosne dni jednak nie są pozbawione dyscypliny. Pan Kleks ułożył taki plan dnia, który pozwala chłopcom na poznanie tego, czym są obowiązki i zasady. O piątej nad ranem szpak Mateusz rozpoczyna swoje donośne nawoływania, a zimna woda kapie na głowy malców. Wstają czym prędzej, aby wziąć prysznic w słodkiej wodzie i biegną na śniadanie, które muszą zrobić sami. Później biegną do gabinetu Pana Kleksa i dzień pełen magii rozpoczyna się na dobre. Lekcje kleksografii, kumkanie żab i geografia w formie zabawy piłką w postaci globusa to tylko niektóre z elementów wciągających czytelnika do magicznego świata cudownie twórczej bajki. Dzieci wychowywane przez ekscentrycznego Pana Kleksa mają tu szanse na prawdziwie wartościowe dzieciństwo.

Tajemnica wszech czasów

Jan Brzechwa stworzył bajkę nie tylko magiczną, ale też niezwykle tajemniczą. Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na wszystkie pytania, które nasuwają się na myśl podczas lektury “Akademii Pana Kleksa”. Ale to nic. Nie na wszystkie rzeczy otrzymamy odpowiedź, więc warto czytać książkę, nie narzucając sobie presji poznania całej prawdy. Książka to świat wyobraźni, której autor ma zdecydowanie nieograniczone pokłady. Autor należy do grupy najpopularniejszych twórców polskich, a w pisaniu bajek i wierszy właściwie nie ma sobie równych. Decydując się na przeczytanie akademii, dajesz więc sobie szansę na odkrycie zupełnie innej jakości, niż jaką oferują sobą dzisiejsze powieści. Wróć dzięki temu do lat swojego dzieciństwa.

Posts Tagged with…